Bardzo sucha skóra wokół ust - kilka porad eksperta

Bardzo sucha skóra wokół ust – kilka porad eksperta

Istnieje wiele przyczyn bardzo suchej skóry wokół ust, od nadmiernej ekspozycji na słońce po ostry system pielęgnacji skóry. Jeśli cierpisz na ten problem, powinnaś najpierw zasięgnąć porady dermatologa przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu pielęgnacji skóry. Stosowanie ostrych produktów może pogorszyć stan, więc unikaj stosowania kremów sterydowych i innych produktów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy również stosować kremy nawilżające z filtrem SPF, aby chronić skórę przed promieniami ultrafioletowymi i unikać ekspozycji na słońce w godzinach jego największego natężenia.

Żel aloesowy łagodzi suchą skórę

Istnieje wiele powodów, aby stosować żel aloesowy do łagodzenia suchej skóry wokół ust. Oprócz zmniejszenia zaczerwienienia, koi on skórę. Niektóre badania sugerują, że może zmniejszyć wygląd zmarszczek i zredukować oznaki starzenia. Należy jednak pamiętać o ryzyku wystąpienia alergicznego kontaktowego zapalenia skóry na aloes. Aby uniknąć reakcji alergicznych, należy przeprowadzić skórny test płatkowy. Należy również podjąć kroki w celu ochrony skóry przed wysuszeniem.

Olej kokosowy łagodzi suchą skórę

Wśród naturalnych olejów, które mogą pomóc złagodzić suchą skórę wokół ust, olej kokosowy jest popularnym wyborem. Zawartość kwasu laurynowego pozwala mu wnikać w wierzchnią warstwę skóry i dostarczać szeregu korzyści temu obszarowi. Najlepsze w oleju kokosowym jest to, że nie jest on ciężki ani tłusty i nie powoduje negatywnych reakcji alergicznych w testach płatkowych. Ponadto, jest to również nietłusty środek nawilżający, który nie zatyka porów.

Unikaj środków nawilżających z zawartością substancji chemicznych, jeśli masz wrażliwą skórę

Jeśli masz suchą skórę wokół ust, powinnaś używać kremu lub balsamu bezzapachowego i bez składników chemicznych. Unikaj także kosmetyków nawilżających z zawartością chemikaliów, które mogą prowadzić do infekcji, jeśli nie będziesz ich odpowiednio leczyć. Uważaj również na produkty zawierające alfa-hydroksykwasy, które mogą zmywać martwe komórki skóry, zmniejszać utratę wody i drobne zmarszczki. Jednak mogą one być również szorstkie dla skóry wrażliwej. Inne składniki, których powinnaś unikać to laurylosiarczan sodu, który może pozbawić skórę jej naturalnych olejków. Jeśli chcesz wyleczyć swoją suchą skórę, rozważ użycie nawilżacza, picie 8 szklanek wody dziennie i stosowanie maseczek nawilżających.

Unikaj środków ściągających

Chociaż wiele osób myli środki ściągające z tonikami, są to zupełnie różne produkty. W zależności od rodzaju skóry, celów pielęgnacyjnych i budżetu, możesz potrzebować jednego lub drugiego. Przyjrzyjmy się obu tym produktom. Ogólnie rzecz biorąc, środki ściągające stosuje się do skóry tłustej, natomiast toniki do skóry suchej lub wrażliwej.

Unikaj bezzapachowych balsamów do ust

Stosowanie konwencjonalnych balsamów do ust ma liczne negatywne konsekwencje dla skóry w tym obszarze, w tym wysuszenie i podrażnienie. Oprócz tych negatywnych skutków, niektóre z tych składników są znane z negatywnego wpływu na hormony i zdrowie. Aby uniknąć tych skutków ubocznych, zdecyduj się na całkowicie naturalny balsam do ust zawierający kwasy tłuszczowe i olejki eteryczne. Pamiętaj jednak, że niektóre konwencjonalne balsamy do ust mogą zawierać konserwanty pochodzące z ropy naftowej, takie jak butylowany hydroksytoluen, który jest toksyczny dla ludzkich systemów organicznych i zaburza gospodarkę hormonalną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto?

Laserowe usuwanie blizn to metoda polegająca na intensywnej odnowie skóry. Pozbądź się blizn dzięki regeneracyjnym właściwościom lasera.
Suchy sutek - przyczyny i leczenie
Czytaj Dalej

Suchy sutek – przyczyny i leczenie

Posiadanie suchego sutka jest niewygodnym problemem. W tym artykule, Alyssa Dweck, praktykujący ginekolog w Westchester County, Nowy Jork,…