Co zrobić z suchą skórą w czasie ciąży

Co zrobić z suchą skórą w czasie ciąży

Co zrobić z suchą skórą w czasie ciąży? Kilka sposobów może pomóc Ci w zapobieganiu suchej skórze, od zabiegów opartych na chemii po zdrową dietę. Najlepszym sposobem na uniknięcie suchej skóry podczas ciąży jest upewnienie się, że skóra jest odpowiednio nawilżona. Staraj się również unikać jej drapania. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w walce z suchą skórą:

Unikaj zabiegów na bazie chemicznej

Jeśli szukasz skutecznej metody leczenia suchej skóry w czasie ciąży, to musisz unikać stosowania produktów, które zawierają substancje chemiczne. Obecność konserwantów, barwników i perfum może powodować wrażliwość skóry. Co więcej, nadmierne stosowanie tych produktów może prowadzić do wystąpienia trądziku. Aby uniknąć takiego problemu, musisz wybrać produkt, który jest bezpieczny dla Twojej skóry. Ten artykuł dostarczy Ci więcej informacji na temat tego, jakich produktów powinnaś unikać podczas ciąży.

Jedz zdrową dietę

Gdy oczekujesz, Twój organizm ma najwyższy priorytet: dostarczenie składników odżywczych dla Twojego nienarodzonego dziecka. Nie oznacza to, że Twoja skóra nie ucierpi, ale nie można tego ignorować. Według Birgitty Lauren, eksperta w dziedzinie prenatalnego fitnessu i żywienia oraz autorki książki „Expecting Fitness”, możesz zachować promienną cerę, jednocześnie dostarczając swojemu rosnącemu dziecku składników odżywczych i energii, których potrzebuje, aby się rozwijać. Oto kilka pokarmów, które należy włączyć do swojej diety w ciąży, aby zapewnić zdrową i świecącą skórę.

Hydrate

Istnieje wiele sposobów na nawilżenie suchej skóry w czasie ciąży, a niektóre z nich są na tyle bezpieczne, że możesz je stosować na swoim nienarodzonym dziecku. Jeśli jesteś w ciąży, istnieje większe ryzyko pojawienia się swędzących, czerwonych zgrubień na brzuchu. Najlepszym sposobem na suchą skórę w ciąży jest stosowanie bogatego w olej kremu nawilżającego, który uzupełni naturalną barierę ochronną Twojej skóry. Szukaj super-nawilżaczy, które zatrzymują wilgoć przez cały dzień, a także bogatych kremów, które naprawiają skórę podczas snu. Rozważ również intensywne maseczki na noc, które ukoją i uspokoją Twoją skórę.

Unikaj drapania

Jeśli kiedykolwiek cierpiałaś z powodu suchej skóry podczas ciąży, wiesz jak bardzo może ona swędzieć. To normalne, że skóra w ciąży jest sucha, ponieważ zmiany hormonalne pozbawiają ją wilgoci i elastyczności. Na szczęście istnieją sposoby, aby zapobiec podrażnieniom skóry w czasie ciąży. Oto kilka wskazówek. Unikaj drapania suchej skóry w czasie ciąży. Chociaż kuszące jest drapanie skóry, nie rób tego. Te proste wskazówki pomogą Ci uzyskać pożądaną skórę i uchronią ją przed wysuszeniem.

Unikaj leków przeciwhistaminowych

Chociaż ważne jest, aby zrozumieć bezpieczeństwo leków przeciwhistaminowych w czasie ciąży, nie oznacza to, że należy całkowicie zaprzestać ich stosowania. FDA wymienia wiele kategorii leków przeciwhistaminowych dla skóry suchej, w tym te, o których wiadomo, że wywołują efekty teratogenne. Tego typu leków przeciwhistaminowych należy unikać we wczesnej ciąży i podczas karmienia piersią, ponieważ nie są one zalecane w pierwszym trymestrze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Olejek lawendowy – jak działa na organizm?

Olejek lawendowy jest znany i ceniony od wieków za swoje niezwykłe właściwości. To prawdziwy skarb natury – ma szerokie zastosowanie zarówno w aromaterapii, jak i w pielęgnacji ciała. Jego delikatny, kojący zapach relaksuje umysł i może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Czytaj dalej, żeby poznać jego tajemnice!