Jakich kosmetyków nie należy używać przy skórze tłustej?

Jakich kosmetyków nie należy używać przy skórze tłustej?

Jeśli masz tłustą skórę, unikaj produktów na bazie oleju. Produkty na bazie oleju są dobre dla skóry suchej. Zamiast tego szukaj produktów, które są niekomedogenne i nie zawierają olejków. Powinnaś także unikać popularnych olejków, takich jak oliwa z oliwek i olejek migdałowy. W przypadku skóry tłustej produkty te mogą pogorszyć problem. Ponadto, nigdy nie należy ich stosować do usuwania makijażu, ponieważ mogą pogorszyć sytuację.

Unikanie kremów na noc

Jeśli masz tłustą skórę, możesz wahać się przed stosowaniem kremów na noc. Jednak prawie wszystkie z nich zawierają jakąś formę olejku lub emolientu. I chociaż nie wszystkie te olejki zatykają pory, nie chcesz ich całkowicie unikać. Kiedy komórki wyściełające wewnętrzne pory nie są prawidłowo usuwane, gromadzą się i prowadzą do powstawania wyprysków. Na szczęście istnieje kilka produktów bezolejowych.

Po pierwsze, staraj się unikać kremów na noc zawierających olejki, ponieważ mogą one zatykać pory. Niekomedogenny krem na noc uchroni skórę przed zatkaniem przez sebum i inne oleje. Możesz również poszukać kremu na noc, który zawiera składniki takie jak niacynamid, który jest uważany za święty Graal składników do pielęgnacji skóry. Pomoże on zapobiec zatkaniu, jednocześnie odżywiając i nawilżając Twoją skórę.

Unikanie okluzji

Okluzje to kremy i balsamy, które tworzą na skórze warstwę zapobiegającą odparowywaniu wody do powietrza. Warstwa ta zatrzymuje wilgoć i zapobiega powolnemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry. Okluzje są szczególnie dobre w przypadku produktów do ciała, ponieważ jego części składowe nie mają takich samych gruczołów olejowych jak twarz, więc są szczególnie korzystne w przypadku zimowych przesuszeń.

Podczas zakupów produktów do pielęgnacji skóry pamiętaj o sprawdzeniu, czy nie zawierają składników niekomedogennych. Składniki okluzyjne zawierają alkohol lub wosk pszczeli, które mogą zatykać pory i prowadzić do powstawania wyprysków. Wazelina jest częstym składnikiem okluzyjnym. Pomaga ona uszczelnić wilgoć i wspomaga gojenie się skóry, tworząc barierę ochronną. Jednak u niektórych osób może powodować trądzik, dlatego pamiętaj, aby przed zastosowaniem wazeliny umyć twarz.

Unikanie produktów na bazie oleju

Stosowanie odpowiednich, bezolejowych i niekomedogennych produktów do pielęgnacji skóry może być bardzo pomocne w leczeniu skóry tłustej. Pierwszym krokiem jest wybór łagodnego, pieniącego się produktu do mycia twarzy. Unikaj silnych środków myjących, które mogą podrażniać skórę tłustą i powodować zwiększoną produkcję oleju. Unikaj także produktów zawierających olej lub alkohol. Najlepsze produkty do pielęgnacji skóry tłustej to te zawierające naturalne składniki, które nie zatykają porów.

Wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry tłustej zostało opracowanych z myślą o przywróceniu równowagi gruczołom łojowym, które odpowiadają za nadmiar sebum na twarzy. Ponieważ skóra tłusta przyciąga brud i zanieczyszczenia, musisz stosować produkty oczyszczające, które usuną nadmiar oleju bez zatykania porów. Skóra tłusta potrzebuje również maseczki, która odblokowuje pory. Na koniec użyj delikatnego środka oczyszczającego, aby usunąć resztki makijażu lub kremu z filtrem.

Unikanie olejku migdałowego

Jeśli masz tłustą skórę, możesz rozważyć unikanie olejku migdałowego w swoich kosmetykach. Orzech ten ma kilka korzyści dla skóry tłustej, w tym zdolność do zapobiegania pryszczom i suchości. Olej migdałowy to także świetna opcja dla Twoich ust, ponieważ wiadomo, że utrzymuje je nawilżone i wolne od spierzchniętej skóry. Należy jednak pamiętać, że osoby z alergią na orzechy powinny unikać stosowania olejku migdałowego w swoich kosmetykach.

Chociaż olej migdałowy może wydawać się surowy, ma wiele korzyści, zwłaszcza dla suchej i zniszczonej skóry. Może zmniejszyć drobne linie i rozstępy, a także zredukować podrażnienia. Dodatkowo może pomóc złagodzić łuszczycę i zapalenie skóry. Chociaż nie jest to najlepszy wybór dla skóry tłustej, jest bezpieczny dla większości rodzajów skóry i włosów. Olej migdałowy ma wysokie ryzyko zatykania porów w porównaniu z innymi olejami, a najlepiej jest unikać go przez osoby, które mają alergię na orzechy. Olej ten nie jest jednak dobry dla osób o tłustej skórze i powinny go unikać osoby, które mają trądzik.

Unikanie kwasu hialuronowego

Być może słyszałaś o zaletach kwasu hialuronowego dla skóry tłustej. Ta lubiąca wodę substancja występuje w Twojej skórze w wysokim stężeniu i jest znana jako hialuronian sodu. Oprócz skóry, można go również znaleźć w tkankach oczu i nerek. Największe stężenie kwasu hialuronowego znajduje się w tkance łącznej.

Chociaż kwas hialuronowy jest korzystny dla skóry tłustej, należy pamiętać, aby stosować go z rozwagą. Składnik ten pomaga skórze zatrzymać wilgoć i zapobiega nadmiernej pracy gruczołów olejowych. Nakładanie serum zawierającego kwas hialuronowy na skórę tłustą jest dobrym pomysłem, ponieważ może on wiązać cząsteczki wody wewnątrz skóry. Poza tym, możesz stosować je również pod krem nawilżający.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Nabłonek migdałka gardłowego - czy jest ważny?
Czytaj Dalej

Zioła pomagają wyleczyć powiększone migdałki

Istnieje kilka różnych sposobów leczenia powiększonych migdałków. Niektóre z nich polegają na stosowaniu herbat ziołowych, leków homeopatycznych, miodu…