Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto?

Laserowe usuwanie blizn to metoda polegająca na intensywnej odnowie skóry. Pozbądź się blizn dzięki regeneracyjnym właściwościom lasera.

Laserowe usuwanie blizn to jedna z najskuteczniejszych metod regeneracji skóry przy minimalnym bólu i zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. W tym celu wykorzystuje się technologię frakcyjną, która pozwala na redukcję blizn różnego pochodzenia, m.in. pooperacyjnych, potrądzikowych, a także rozstępów. Czym się wyróżnia laserowa metoda leczenia blizn?

Jaki laser na blizny?

Blizna to trudna do usunięcia zmiana skórna, która jest następstwem uszkodzenia skóry właściwej i powstania na jej miejscu tkanki łącznej włóknistej. Tkanka bliznowata jest zbita i słabo unaczyniona. Niektóre osoby mają indywidualne predyspozycje do tworzenia się widocznych, nieestetycznych blizn. Powstają one pod wpływem różnych czynników: przebytych operacji, poparzeń, trądziku czy urazów.

Niezależnie od przyczyny, za najskuteczniejszą metodę usuwania blizn uznaje się laseroterapię. Laser stanowi doskonałą alternatywę dla metod chirurgicznych, ponieważ jest mniej inwazyjny, bezkrwawy i przynosi szybkie efekty. Do laserowego usuwania blizn wykorzystywane są przede wszystkim lasery frakcyjne ablacyjne (np. laser CO2), a także lasery pikosekundowe. Mechanizm działania różnych laserów na blizny jest podobny. Ich zadaniem jest kontrolowane uszkodzenie tkanki w obrębie blizny, aby pobudzić procesy regeneracyjne, których następstwem jest zastąpienie tkanki bliznowatej nową, zdrową tkanką.

Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach podkreślają, że skuteczne usuwanie blizn wymaga indywidualnie dobranej terapii. Zabiegi laserowe często łączy się z innymi procedurami dla przyspieszenia regeneracji i wzmocnienia efektów. W przypadku osób, u których występują przeciwwskazania do laseroterapii, stosuje się takie zabiegi, jak głębokie peelingi czy zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy. Plan leczenia dostosowany jest do stanu skóry i rodzaju blizny. Przed zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja, podczas której lekarz medycyny estetycznej dopasowuje terapię do potrzeb pacjenta.

Laserowe usuwanie blizn polega na reakcji wiązki lasera z tkanką bliznowatą. Dochodzi do intensywnego podgrzania skóry (laser frakcyjny) lub wytworzenia energii kinetycznej (laser pikosekundowy). Powstają mikrouszkodzenia w obrębie tkanki bliznowatej, których efektem są procesy regeneracyjne, trwające przez kolejne dni po zastosowaniu lasera. Impulsy lasera stymulują m.in. produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i odmłodzona. Efekty laserowego usuwania blizn nie pojawiają się od razu, lecz intensyfikują się w ciągu kilku tygodni. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy poddać się zalecanej przez specjalistę serii zabiegów. Nie zawsze udaje się usunąć bliznę całkowicie, jednak można mieć pewność, że dzięki laseroterapii niechciana zmiana stanie się znacznie mniej widoczna.

Zalety laserowego usuwania blizn

  • Dzięki zastosowaniu lasera zabieg usuwania blizn nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a pierwsze efekty widoczne są już po wygojeniu.
  • Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem trwałym. Blizna zniknie lub stanie się mniej widoczna, niezależnie od jej genezy, wielkości czy głębokości.
  • Laser nie tylko usuwa bliznę, ale dzięki regenerującemu działaniu, wygładza i odmładza skórę, dlatego np. laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest równocześnie zabiegiem odmładzającym.
  • Zabiegi laserowe są mało bolesne, szybkie i bezpieczne – dają pacjentowi poczucie komfortu i gwarantują satysfakcjonujące efekty.

W razie innych pytań na temat zabiegów laserowych skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane