Jak dobierać szampony do suchej skóry głowy

Jak dobierać szampony do suchej skóry głowy

Jako dermatolog, możesz być świadoma znaczenia wyboru odpowiedniego szamponu dla danego stanu. Jest jednak kilka rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli Twoja skóra głowy jest sucha. Szampony lecznicze mogą pogorszyć ten stan, natomiast szampony nawilżające przywracają skórze głowy lipidy i wilgoć. Jednak niektóre produkty dostępne bez recepty mogą nie wystarczyć. Produkty te mogą powodować problem, dlatego ważny jest wybór takiego, który jest przeznaczony specjalnie dla suchej skóry głowy.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z beautydream.com.pl

GH Beauty Lab naukowcy testują szampony do suchej skóry głowy

GH Beauty Lab naukowcy testują szampony pod kątem ich mocy oczyszczającej, nakładając precyzyjne dawki na próbki ludzkich włosów, które są wykonane z różnych tekstur. Dane uzyskane z tysięcy testów pomagają przemysłowi kosmetycznemu wybrać najlepsze szampony. Naukowcy GH Beauty Lab analizują ponad pięć tysięcy punktów danych, aby określić, które szampony najlepiej nawilżają wysuszone pasma. Następnie wyniki te są kwantyfikowane w celu opracowania najlepszych formuł.

Najlepszy szampon nawilżający, według naukowców z GH Beauty Lab, został stworzony na bazie ekstraktu z kokosa i aloesu. Może pochwalić się najwyższym poziomem odżywienia i pieni się lepiej niż jakikolwiek inny testowany szampon. Skutecznie oczyszcza suche włosy, a także jest wzbogacony o peptydy. Oprócz tego, że jest najlepszy w teście, został również polecony przez 78% testerów.

Szampony lecznicze mogą powodować suchość skóry głowy

Osoby cierpiące na egzemę lub kontaktowe zapalenie skóry mogą stwierdzić, że wspólny składnik szamponu leczniczego powoduje suchość skóry głowy. Te zaburzenia skórne charakteryzują się swędzeniem i zaczerwienieniem i mogą obejmować również inne objawy, takie jak ból stawów, sztywność poranna i zmiany w paznokciach. Leczenie kontaktowego zapalenia skóry polega zazwyczaj na unikaniu alergenu i stosowaniu miejscowych sterydów w celu zminimalizowania reakcji alergicznej. Nie pomaga to jednak w przypadku suchej skóry głowy, ponieważ miejscowe sterydy mogą również powodować wysuszenie skóry.

Jeśli objawy suchej skóry głowy są podobne do objawów łupieżu, konieczna może być konsultacja z dermatologiem. Dermatolog może przepisać szampon leczniczy, który pomoże zmniejszyć objawy. W przypadku łagodnego lub umiarkowanego łupieżu, szampon przeciwłupieżowy bez recepty może załatwić sprawę. Jeśli jednak nie masz pieniędzy na wizytę u dermatologa, możesz wypróbować dostępny bez recepty szampon leczniczy.

Szampony nawilżające przywracają skórze głowy lipidy i wilgoć

Suche, łamliwe włosy mogą być problemem. Na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań. Jednym z nich jest stosowanie szamponu nawilżającego. Ten rodzaj szamponu został opracowany specjalnie dla suchej skóry głowy i zazwyczaj unika ostrych środków chemicznych, które pozbawiają skórę jej naturalnych olejków. Ponadto, szampony nawilżające są często nasycone olejkami eterycznymi. Podobnie, możesz zastosować te olejki bezpośrednio na skórę głowy.

Najpopularniejsze składniki szamponów to detergent i środek myjący. Składniki te usuwają zanieczyszczenia ze skóry głowy i spłukują je wodą. Niektóre popularne detergenty to laurylosiarczan sodu i betaina kokamidopropylowa. Inne popularne składniki to regulatory pH (kwasy cytrynowy i glikolowy), środki sekwestrujące (polifosforany) i substancje zapachowe.

Produkty dostępne bez recepty nie pomagają suchej skórze głowy

Zimowa pogoda może być wręcz ponura dla skóry głowy. To częsta pora roku, w której pojawia się łupież i łojotokowe zapalenie skóry. W tych miesiącach powietrze na zewnątrz jest znacznie bardziej suche, co nasila suchość skóry głowy. Na szczęście istnieją pewne naturalne środki zaradcze, które mogą pomóc ukoić i nawilżyć skórę głowy. Możesz spróbować oleju kokosowego, który ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, które zmniejszają ryzyko infekcji. Olej kokosowy jest również doskonałym środkiem nawilżającym i możesz go łatwo znaleźć w sklepie spożywczym lub online.

Produkty bez recepty mogą nie pomóc w przypadku suchej skóry głowy. Stosowanie szamponów ze składnikami przeciwłupieżowymi może tylko pogorszyć stan. Poza tym, że nie zajmują się przyczyną, produkty te nie rozwiązują również problemu leżącego u podstaw. Najskuteczniejsze metody leczenia suchej skóry głowy obejmują leczenie źródła problemu. Oznacza to stosowanie kombinacji szamponu bez siarczanów i odżywki nawilżającej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kiedy konieczna jest tonsillotomia?
Czytaj Dalej

Kiedy konieczna jest tonsillotomia?

tonsillotomia jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa migdałki z gardła. Jest to zazwyczaj zabieg ambulatoryjny i wykonywany w znieczuleniu…
Co to jest Tonsillotomia?
Czytaj Dalej

Co to jest Tonsillotomia?

tonsillotomia jest zabiegiem chirurgicznym, w którym usuwane są migdałki podniebienne. Zabieg ten wykonuje się z różnych powodów, w…
Brodawki językowe - jak leczyć
Czytaj Dalej

Brodawki językowe – jak leczyć

Brodawki migdałka językowego są spowodowane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego. W tym artykule przedstawiono objawy tego schorzenia, a także…