Skóra sucha Vs skóra odwodniona - jakie są różnice?

Skóra sucha Vs skóra odwodniona – jakie są różnice?

Najpierw wyjaśnijmy różnicę między skórą suchą a odwodnioną. Skóra odwodniona jest napięta i matowa. Cienie i zmarszczki mogą być uwydatnione. Tonacja skóry jest nierówna, a cera matowa. Jest również bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne, jak twierdzi dermatolog Ross C. Radusky z SoHo Skin & Laser Dermatology. Oprócz tych objawów, skóra odwodniona wydaje się bardziej matowa i pomarszczona.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z beautyconect.pl

Skóra sucha a skóra odwodniona

Jakie są różnice pomiędzy skórą suchą a odwodnioną? Skóra odwodniona traci swoją jędrność, pulchność, elastyczność i sprężystość. Brak wody w komórkach skóry osłabia jej barierę ochronną i sprawia, że jest ona bardziej podatna na działanie czynników drażniących pochodzących ze środowiska. Ponadto, komórki o nieodpowiedniej zawartości wody są mniej skuteczne w wypłukiwaniu toksyn. W rezultacie skóra staje się matowa, pojawiają się na niej drobne zmarszczki i przebarwienia.

Chociaż objawy skóry suchej i odwodnionej są podobne, te dwa stany są spowodowane zupełnie innymi przyczynami. Każdy z tych stanów należy traktować inaczej, ponieważ wymaga on zastosowania innych produktów. Stosowanie niewłaściwych produktów do pielęgnacji skóry suchej może jedynie pogorszyć jej stan. Spróbuj zastosować produkt do pielęgnacji skóry, który jest ukierunkowany na przyczyny jej wysuszenia, taki jak emolient lub krem nawilżający bez recepty.

Skóra odwodniona jest łatwiejsza do leczenia niż skóra sucha. Traci ona wodę bardziej niż ją zyskuje, dlatego wymaga większego nawilżenia. Połączenie kremu nawilżającego i zmiany stylu życia może pomóc jej zatrzymać wilgoć i wyglądać młodziej. Zajmując się tymi czynnikami, możesz zmniejszyć skutki odwodnienia i poprawić ogólny stan zdrowia swojej skóry. Ale co z odwodnioną skórą? Jakie są różnice?

Poza przyczynami środowiskowymi, klimat może wpływać na nawilżenie Twojej skóry. Twarda woda, na przykład, zawiera wapień, który może spowodować wysuszenie Twojej skóry. Może to również sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej wrażliwa na produkty do pielęgnacji. Tak długo, jak używasz kremu nawilżającego, zauważysz różnicę. Chemia skóry jest kluczem do zdrowia skóry. Poziom nawilżenia skóry ma kluczowe znaczenie dla jej zdrowia, dlatego pamiętaj o piciu dużej ilości wody i unikaniu zbyt dużej ilości alkoholu.

Odwodniona skóra jest bardziej powszechna niż skóra sucha. Bez odpowiedniej ilości wody komórki skóry kurczą się i powodują drobne zmarszczki. Jest to częsty problem w okresie letnim. Picie wody to najlepszy sposób na walkę z odwodnieniem. Jeśli cierpisz na odwodnioną skórę, upewnij się, że pijesz co najmniej 8 szklanek każdego dnia. A jeśli Twoja skóra jest odwodniona, spróbuj pić więcej wody, aby zrekompensować brak nawilżenia.

Jakie są różnice między skórą suchą a odwodnioną? Skóra sucha pozbawiona jest gruczołów łojowych produkujących olej, co oznacza, że brakuje jej warstwy ochronnej. Ponieważ brakuje jej oleju, jest bardziej wrażliwa i szorstka. Ważne jest, aby nawilżać skórę każdego dnia, nawet gdy nie masz na to ochoty. Aby utrzymać nawilżenie, stosuj kremy lub balsamy zawierające humektanty.

Złuszczanie skóry suchej a skóra odwodniona

Podstawową różnicą między złuszczaniem skóry suchej a odwodnionej jest rodzaj stosowanego środka złuszczającego. Chemiczny środek złuszczający składa się z enzymów, które rozkładają martwe komórki skóry na powierzchni skóry. Mogą one być szorstkie i mogą powodować reakcję, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa. Oba rodzaje skóry potrzebują złuszczania, aby zachować wilgoć. Nawilżanie skóry jest niezbędne w przypadku skóry suchej, ponieważ wchłania ona mniej wilgoci niż skóra wilgotna.

Sucha skóra jest oznaką zapalenia skóry lub choroby suchej skóry. W niektórych przypadkach możliwe jest stosowanie środka złuszczającego na obu rodzajach skóry. Osoby z suchą skórą powinny unikać stosowania peelingów z kwasami. Jeśli masz suchą skórę, używaj delikatnego środka złuszczającego, aby uzyskać najwięcej korzyści. Złuszczanie suchej skóry spowoduje usunięcie martwych komórek naskórka, co może powodować powstawanie wyprysków. Skóra odwodniona jest podatna na powstawanie drobnych zmarszczek i łatanie się podkładu.

Połączenie czynników może spowodować, że Twoja skóra stanie się odwodniona. Brak wody oraz niskie spożycie owoców i warzyw to najczęstsze przyczyny. Odwodniona skóra może być spowodowana agresywnym złuszczaniem. Zbyt ostre złuszczanie może pozbawić skórę olejków i uszkodzić barierę ochronną skóry. Może również spowodować, że skóra stanie się czerwona lub podrażniona, co spowoduje jeszcze większe wysuszenie. W takim przypadku lepiej zostawić skórę w spokoju i pozwolić jej wykonywać swoją pracę.

Krem nawilżający ze składnikami okluzyjnymi może uszczelnić wilgoć i zapobiec TEWL. Ten zabieg może pomóc Twojej skórze zatrzymać wilgoć, a nawet odwrócić odwadniające działanie ostrych produktów do pielęgnacji skóry. Regularne stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego może sprawić ogromną różnicę. Nałóż go na wilgotną skórę po umyciu, a rezultaty zobaczysz niemal natychmiast. Ważne jest, aby po umyciu skóry zastosować łagodny środek oczyszczający, który zapobiegnie jej wysuszeniu.

Jeśli Twoja skóra jest odwodniona, trudniej jest jej zrzucić martwe komórki, a komórki na niej nie funkcjonują prawidłowo. Twoja skóra będzie wyglądać na matową i pozbawioną blasku. Głębsze ciemne kręgi i zmarszczki to oznaki odwodnienia. Kluczem do usunięcia martwych komórek jest wybór produktu oczyszczającego, który jest delikatny dla skóry i nie pozbawia jej wilgoci. Jeśli nie jesteś pewna, czego użyć, wypróbuj niektóre z dostępnych środków oczyszczających skórę.

Skóra sucha to stan przejściowy, który trudniej wyleczyć niż skórę odwodnioną. Jednak oba rodzaje skóry odnoszą korzyści ze złuszczania. Skóra sucha jest matowa i swędząca, natomiast skóra odwodniona jest sucha, napięta i łuszcząca się. Należy pamiętać, że te dwa rodzaje skóry nie są synonimami i każdy z nich powinien być traktowany oddzielnie. Możesz również wypróbować różne metody złuszczania, ale pamiętaj, aby przeprowadzić badania i wybrać odpowiednią dla swojego typu skóry.

Ważne jest, aby zrozumieć, że oba typy skóry mają pewne wspólne zabiegi. Złuszczanie skóry suchej to świetny sposób na poprawę jej struktury, natomiast skóra odwodniona może skorzystać z nawilżającego środka złuszczającego. Krem nawilżający jest również niezbędny, ale musisz wybrać odpowiedni dla swojego typu skóry. W przypadku skóry odwodnionej należy zadbać o to, by pić wystarczającą ilość wody.

Wspólne oznaki odwodnionej skóry

Jeśli podejrzewasz, że masz odwodnioną skórę, oto kilka wspólnych objawów, których należy szukać. Skóra odwodniona jest napięta, ma matową cerę i brak jej blasku. Może być bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i cieni. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, które pomagają przywrócić jej nawilżenie. Może on również pomóc wzmocnić barierę skórną. Aby uniknąć tych powszechnych oznak, należy poświęcić czas na poznanie właściwego leczenia.

Dobry produkt do twarzy zawiera składniki takie jak kwas hialuronowy i gliceryna, które pomagają przywrócić skórze wilgoć. Innym naturalnym środkiem jest krem nawilżający zawierający aloes, miód lub kwas mlekowy. Ponadto, jeśli Twoja skóra jest poważnie odwodniona, skonsultuj się z dermatologiem w celu podjęcia właściwego leczenia. Dermatolog może udzielić Ci porady dotyczącej różnych produktów do pielęgnacji skóry. Poniżej wymieniono niektóre z najlepszych sposobów leczenia skóry odwodnionej.

Sucha skóra powoduje powstawanie plam na skórze. Mogą również wystąpić swędzące plamy. Na odwodnioną skórę może wskazywać również matowa cera. Skóra odwodniona różni się od skóry suchej, której brakuje naturalnych olejków. Odwodnionej skórze brakuje zarówno wody, jak i naturalnych olejków. Woda jest głównym źródłem ochrony komórek organizmu i wypłukiwania odpadów. Bez odpowiedniej ilości wody, komórki skóry tracą wodę i stają się suche. Objawy te mogą być spowodowane przez kilka czynników.

Sucha skóra może być swędząca i łuszczyć się. Na twarzy możesz zauważyć drobne, niewidoczne linie. Sucha skóra może również stać się popękana i łuszcząca się, a także może wystąpić swędzenie. Zawsze powinnaś mieć przy sobie krem nawilżający. Nawet Twój ulubiony krem nawilżający może nie wystarczyć, jeśli Twoja skóra została poważnie odwodniona. Dodatkowo powinnaś zwracać uwagę na zmarszczki na twarzy, które pojawiają się inaczej niż linie uśmiechu.

Pierwszym krokiem w leczeniu odwodnionej skóry jest zwiększenie ilości przyjmowanych płynów. Jeśli ostatnio chorowałaś i straciłaś dużo płynów, spróbuj pić dużo wody. Jeśli Twoja skóra nie odbija się od dna, prawdopodobnie jest odwodniona. Leczenie tego stanu jest znacznie trudniejsze, gdy jesteś już odwodniona. Jeśli Twoja skóra z natury ma tendencję do przesuszania się, będziesz musiała podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby utrzymać ją w stanie nawilżenia, zwłaszcza podczas zimnej pogody.

W międzyczasie powinnaś nakładać na skórę krem nawilżający i postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z rezultatów, możesz szukać pomocy u dermatologa. Dermatolog będzie w stanie określić, czy masz skórę odwodnioną czy suchą. On lub ona będzie w stanie określić, co powoduje ten stan i przedstawić zalecenia dotyczące rozwiązania problemu. Jeśli nie chcesz czekać, aż problem się nasili, możesz po prostu stosować żel do skóry suchej lub produkty do pielęgnacji skóry na bazie oleju.

Inne powszechne oznaki odwodnionej skóry to wrażliwość, zaczerwienienie i podrażnienie. Skórę odwodnioną mają ci, którzy są bardziej podatni na wypryski i podrażnienia. Z kolei osoby o skórze tłustej mogą mieć suche plamy na skórze, które są podatne na powstawanie linii. Dla tych znaków i objawów, należy pić dużo wody, aby leczyć problem. Ważne jest, aby zrozumieć, jak leczyć odwodnioną skórę, aby wyglądała i czuła się zdrowsza.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane