Sucha skóra na penisie - przyczyny i leczenie

Sucha skóra na penisie – przyczyny i leczenie

Sucha skóra na penisie może pojawić się u Ciebie, jeśli stosujesz jakieś leki lub przechodzisz infekcję. Jeśli tak jest, powinieneś od razu skontaktować się z lekarzem, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji i dowiedzieć się, jakie masz opcje. Na szczęście istnieje wiele dostępnych opcji leczenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o różnych rodzajach opcji leczenia dostępnych dla suchej skóry na penisie. Najlepsze leczenie jest dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z beautyexpert-paulina.pl

Swędzenie dżokejów

Podczas gdy podstawowa przyczyna swędzenia dżokejów jest nieznana, jest ono prawdopodobnie spowodowane przez ciasną odzież. Ciasna bielizna, odzież sportowa i inne tkaniny mogą powodować jego powstawanie. Nasila się on również pod wpływem wilgotnej lub spoconej bielizny. Stan ten może się z czasem pogorszyć. Nieleczona może prowadzić do infekcji. Istnieje jednak kilka prostych sposobów leczenia swędzenia pośladków.

Infekcje drożdżowe są powszechne wśród kobiet. Ciasno dopasowana odzież syntetyczna może również powodować zakażenie drożdżakami. Leczenie zależy od przyczyny. Jeśli jest to infekcja grzybicza, można zastosować proszki lub spraye przeciwgrzybicze. Powinieneś również skonsultować się z dermatologiem, jeśli podejrzewasz, że masz swędzenie pośladków. Lekarz może zalecić leki lub leczenie bez recepty.

Egzema

Jeśli masz suchą skórę na penisie, istnieje kilka przyczyn. Niektóre są spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak leki i infekcje. Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki na tę przypadłość, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ wczesna diagnoza jest niezbędna do skutecznego leczenia. Poniżej wymieniono niektóre z możliwych przyczyn i możliwości leczenia. Niektóre z tych dolegliwości są przenoszone drogą płciową. Przed przepisaniem miejscowych sterydów lekarz powinien wykluczyć wszelkie inne schorzenia.

Swędzenie na penisie jest niewygodnym objawem. Chociaż suchość skóry na penisie zwykle ustępuje samoistnie, nigdy nie należy traktować jej lekko. Jeśli skóra jest bardzo sucha, może to być wczesny znak ostrzegawczy infekcji. Jeśli skóra penisa jest czerwona, łuszcząca się lub swędząca, może to być oznaką czegoś poważniejszego. Lekarz powinien zbadać ten obszar pod kątem wszelkich oznak infekcji i przepisać odpowiednie leczenie.

Łuszczyca

Stan suchej skóry na penisie jest znany jako łuszczyca. Ta przewlekła choroba skóry występuje na wielu obszarach ciała i charakteryzuje się różnym stopniem nasilenia. Co ciekawe, może dotyczyć również okolic narządów płciowych. Łuszczyca jest bardzo powszechna na tej części ciała, przy czym wielu pacjentów zgłasza aktualne zajęcie narządów płciowych. Podrażnienie skóry spowodowane tarciem podczas stosunku i stosowaniem lubrykantów plemnikobójczych może wywołać wybuch choroby.

W większości przypadków leczenie łuszczycy narządów płciowych jest trudnym zadaniem, ale dostępne są pewne skuteczne metody leczenia. Dermatolog może przepisać środki łagodzące ból, zmniejszające stan zapalny i spowalniające wysokie tempo wzrostu komórek skóry. Chociaż te zabiegi są stosunkowo łatwe do zastosowania, ważne jest, aby używać ich zgodnie z zaleceniami. Należy unikać stosowania większej ilości preparatów niż zalecana.

Kontaktowe zapalenie skóry

Osoba cierpiąca na kontaktowe zapalenie skóry z podrażnieniami na penisie powinna natychmiast skonsultować się z dermatologiem. Kontaktowe zapalenie skóry na penisie może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym rodzajem materiału, którego dotyka penis, wrażliwością penisa na różne materiały oraz obecnością choroby skóry zwanej łuszczycą. Niektóre z najczęstszych przyczyn wyprysku na penisie obejmują dym papierosowy, środki czystości i formaldehyd. Te substancje są jednak mniej prawdopodobne, aby wejść w kontakt z penisem.

Ważne jest, aby często myć penisa, przynajmniej raz lub dwa razy dziennie. Zawsze należy cofnąć napletek przed umyciem penisa, aby uniknąć wysuszenia skóry. Pomocny może być dostępny bez recepty krem przeciwgrzybiczny nakładany na napletek i główkę. Mężczyzna z infekcją drożdżową powinien powstrzymać się od seksu do czasu ustąpienia infekcji.

Balanitis

Objawy balanitis u dzieci mogą być łatwe do rozpoznania, a także mogą sygnalizować podstawowy stan medyczny, taki jak zakażenie. W takich przypadkach lekarz może zdiagnozować problem i zalecić leczenie, w tym leki przeciwgrzybicze. Czasami lekarz może również zalecić dalsze badania, aby wykluczyć inne przyczyny. Może zostać pobrany wymaz z dotkniętej skóry i zbadany pod mikroskopem, a próbka może zostać wysłana do laboratorium w celu przeprowadzenia badań. Jeśli problem nie ustępuje, lekarz zaleci dalsze badania w celu wykluczenia infekcji, takie jak biopsja skóry. Na szczęście większość przypadków reaguje na leczenie w ciągu trzech do pięciu dni.

Istnieje kilka sposobów leczenia balanitis. Podczas gdy może być leczony za pomocą leków i dobrej higieny, może być również leczony chirurgicznie. W rzadkich przypadkach może być konieczne obrzezanie penisa, aby złagodzić objawy. Pierwsza opcja obejmuje usunięcie napletka. Zabieg ten usunie suchą skórę na penisie i zapobiegnie nawrotom. W przypadku nieobrzezanych mężczyzn, zabieg ten spowoduje powstanie trwałych blizn.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane