Sucha skóra po pływaniu - jakich kosmetyków używać?

Sucha skóra po pływaniu – jakich kosmetyków używać?

Aby zwalczyć suchą skórę po pływaniu, należy jak najszybciej wziąć prysznic. Wybierz mydło bez kwasów i środków złuszczających. Nie szoruj energicznie skóry po pływaniu. Po prysznicu delikatnie osusz skórę. Nałóż lekki krem nawilżający. Możesz również potrzebować balsamu przed pływaniem, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca, zanieczyszczeń i wysokiej temperatury. Będziesz musiał użyć kremu lub balsamu nawilżającego, aby zwalczyć wysuszające działanie chloru.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie beautydesign.com.pl

Liść karczocha rewitalizuje suchą skórę po pływaniu

Ekstrakt z liści karczocha to naturalny składnik, który ma właściwości przeciwstarzeniowe. Zawiera wysoki poziom antyoksydantów i jest znany z tego, że spowalnia oznaki starzenia się skóry. Jego wysokie stężenie witaminy C pomaga wyrównać koloryt skóry i rozjaśnia skórę. Ponadto karczoch zawiera cynaropikrynę, antyoksydant, który chroni skórę przed promieniami UV.

Serum z witaminą C chroni przed zanieczyszczeniami

Kiedy przebywasz na otwartych wodach, serum z witaminą C jest koniecznością. Poza tym, że jest silnym antyoksydantem, witamina C blokuje tyrozyny, główną przyczynę pigmentacji skóry. Działa ona również w celu zwiększenia skuteczności ochrony przeciwsłonecznej, zapobiegając pigmentacji skóry. Nakładanie serum na twarz rano pomoże chronić ją przed zanieczyszczeniami, na które będziesz narażona przez cały dzień.

Wazelina osłania skórę przed odwodnieniem

Wazelina chroni skórę przed odwodnieniem po pływaniu i może być tanią barierą przed chlorowaną wodą. Zapobiega wysychaniu skóry i blokuje naturalną wilgoć, dzięki czemu jest idealna do codziennego pływania. Ta metoda jest korzystna dla tych, którzy lubią pływać siedem dni w tygodniu. Umiarkowanie intensywności i czasu trwania treningu jest kluczem do utrzymania świeżego ciała na każdej sesji. Wazelina jest również skuteczną barierą przed szkodliwym działaniem chloru.

Pre-swim lotion zapobiega uszkodzeniom słonecznym

Aby uchronić się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, przed wejściem do wody zastosuj preswim lotion. Kremy przeciwsłoneczne zawierają szerokie spektrum składników chroniących skórę, więc będziesz mieć pewność, że nie uszkodzisz sobie skóry w wodzie. Aloes, witamina E i pro witamina B5 to dobre składniki, których należy szukać w balsamie przed pływaniem. Powinieneś również szukać balsamu z tlenkiem cynku i kofeiną USP.

Talc

Talc jest powszechnie stosowanym środkiem nawilżającym. Ale czy wiesz, że może powodować raka? Według FDA, składnik ten nie jest bezpieczny do stosowania w kosmetykach ze względu na zawartość azbestu. Chociaż talk jest naturalnym minerałem, stwierdzono, że w kosmetykach powoduje podrażnienia i stany zapalne. FDA nie przeprowadziła formalnego badania w celu określenia poziomu azbestu w produktach na bazie talku. Ale przeprowadziła badanie w Waszyngtonie, które zostało przeprowadzone w 2009 roku.

Chlor maskuje zapach chemikaliów basenowych

Zapach chemikaliów basenowych jest spowodowany reakcjami chemicznymi pomiędzy chemikaliami basenowymi a innymi chemikaliami w wodzie. W wyniku tych reakcji powstają opary gazowe znane jako chloraminy. Opary te są szkodliwe dla zdrowia ludzi. Ponieważ są w powietrzu, unoszą się tuż nad wodą, gdzie pływacy są prawie zawsze wdychani. Aby uniknąć tego problemu, możesz spróbować namoczyć swój strój kąpielowy w mieszaninie wody i sody oczyszczonej przez 15 do 30 minut.

Maść

Maść na suchą skórę po pływaniu to świetny sposób na zapobieganie i leczenie skóry po pływaniu. Wielu dermatologów zaleca, aby pływacy wzięli prysznic przed nałożeniem maści nawilżającej, ale nie jest to konieczne. Zwykły prysznic usunie chlor, który mógł pozostać na Twojej skórze. Dr Kristina Goldenberg, dyplomowany dermatolog z Nowego Jorku, zaleca, aby po pływaniu umyć skórę łagodnym środkiem czyszczącym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kiedy konieczna jest tonsillotomia?
Czytaj Dalej

Kiedy konieczna jest tonsillotomia?

tonsillotomia jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa migdałki z gardła. Jest to zazwyczaj zabieg ambulatoryjny i wykonywany w znieczuleniu…