Sucha skóra na kostkach - jak poradzić sobie z tym problemem

Sucha skóra na kostkach – jak poradzić sobie z tym problemem

Pogoda może powodować swędzenie, suchą skórę na kostkach. Stosowanie balsamu nawilżającego lub galaretki Vaseline(r) pomoże zastąpić wilgoć traconą ze skóry u źródła. Może to być również spowodowane zbyt częstym braniem prysznica. Na szczęście istnieje wiele skutecznych środków zaradczych na suchą skórę na kostkach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak poradzić sobie z tym problemem. Możesz być zaskoczona tym, co znajdziesz!

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautyday.com.pl

Nawilżacze i balsamy zawierające galaretkę Vaseline(r) zastępują utraconą wilgoć u źródła

Choć wazelina nie zawiera wilgoci, może działać jak bariera, chroniąc skórę przed wysychaniem. Może również przynieść ulgę podrażnionej skórze, zapobiegając podrażnieniom spowodowanym zimnym powietrzem i wycieraniem nosa. Wazelina zapobiega również otarciom, które powstają, gdy skóra ociera się o inną część ciała. Otarcia mogą powodować wysypki, a nawet prowadzić do pęknięcia skóry.

Aby użyć wazeliny, wybierz markę, która używa rafinowanego petrolatum. Upewnij się, że wazelina jest wykonana z zatwierdzonego procesu i uważaj, aby uniknąć produktów, które są niemarkowe lub zawierają tanie składniki. Wazelina biała USP jest uważana za najwyższą jakość i jest dostępna w wielu renomowanych markach, w tym Vaseline i Aquaphor. Vaseline jest zaufaną marką i jest oceniana jako produkt niskiego ryzyka przez Environmental Working Group.

Chociaż wazelina jest również doskonałym produktem do gojenia skaleczeń i nawilżania suchej skóry, nie powinna być stosowana w przewlekłych lub ciężkich przypadkach suchej skóry na kostkach. Może jednak pomóc w przypadku drobnych wysypek i podrażnień skóry, jak również w celu zastąpienia utraconej wilgoci u źródła. Wazelina jest powszechnie dostępna i tania.

Zbyt częste branie prysznica może powodować suchą skórę na kostkach

Sucha skóra na nogach to powszechny problem, dotykający niemal każdego w tym czy innym czasie. Może być nagły i intensywny lub ciągły i nieubłagany. Zbyt częste branie prysznica może pogorszyć ten stan. Niektóre warunki mogą również pogorszyć stan suchej skóry, takie jak golenie lub długotrwała kąpiel. Aby uzyskać trwałą ulgę w przypadku suchej skóry na nogach, ważne jest stosowanie środków nawilżających i specjalnej pielęgnacji.

Głównymi przyczynami suchości skóry na kostkach są niskie temperatury i niska wilgotność powietrza, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy używane jest centralne ogrzewanie. Istnieją również czynniki wewnętrzne, takie jak Twój wiek, genetyka i historia rodziny. Osoby z niektórymi schorzeniami tarczycy są bardziej narażone na ten problem. Podczas gdy prysznic dodaje wody do Twojej skóry, proces parowania może powodować wysuszenie. Zbytnie wysuszenie może spowodować, że skóra stanie się napięta i będzie się łuszczyć.

Jeśli masz skłonność do suchej skóry, po kąpieli używaj kremu nawilżającego lub peelingu do ciała, aby nawilżyć skórę. Unikaj ostrych środków myjących i złuszczających do ciała, które mogą powodować suchość skóry. Zamiast tego używaj leczniczego kremu nawilżającego, aby chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Możesz również rozważyć użycie miękkiego ręcznika po wyjściu spod prysznica. Ponadto, nakładaj ponownie krem nawilżający po każdym myciu, aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Swędząca skóra na kostkach może być spowodowana przez pogodę

Pogoda może również powodować suchość skóry. Nawet łagodne oparzenia słoneczne mogą powodować swędzenie na kostkach podczas procesu gojenia. Oprócz dyskomfortu, pęcherze po oparzeniach słonecznych mogą ulec zakażeniu i prowadzić do dalszego swędzenia. Środowisko wokół kostek jest również pożywką dla różnych pasożytów, które mogą podrażniać skórę, prowadząc do jej swędzenia. Jeśli pogoda powoduje suchość skóry na kostkach, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ją wyleczyć.

Czynniki środowiskowe i niektóre produkty mogą powodować suchość skóry na kostkach. Chociaż problemy te zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni, nadmierne drapanie się może pogorszyć stan. Należy zwrócić się do lekarza z tym problemem, ponieważ może on być oznaką ukrytego problemu skórnego. Swędzące kostki mogą również wskazywać na łuszczycę lub egzemę. Jeśli jednak zauważysz swędzącą skórę na kostkach, warto odwiedzić lekarza, aby wykluczyć poważniejsze problemy zdrowotne.

Sucha, swędząca skóra na kostkach znana jest jako świąd zimowy. Stan ten nazywany jest również pruritus hiemalis i występuje częściej u osób starszych o suchej skórze. Dotyka w równym stopniu kobiet i mężczyzn i nie ma bezpośredniego związku z higieną osobistą czy elastycznością skóry. Niektóre faktury odzieży mogą zwiększyć nasilenie zimowego świądu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kiedy konieczna jest tonsillotomia?
Czytaj Dalej

Kiedy konieczna jest tonsillotomia?

tonsillotomia jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa migdałki z gardła. Jest to zazwyczaj zabieg ambulatoryjny i wykonywany w znieczuleniu…
Jak leczyć powiększone migdałki u psa
Czytaj Dalej

Jak leczyć powiększone migdałki u psa

Istnieje kilka metod leczenia tego schorzenia. Najczęstszym i najskuteczniejszym jest zabieg chirurgiczny. Jednak w niektórych przypadkach tkanka migdałków…
Kiedy konieczna jest adenoidektomia
Czytaj Dalej

Kiedy konieczna jest adenoidektomia

Jeśli kiedykolwiek miałeś nawracające infekcje ucha, lub puchły Ci migdałki, być może musisz rozważyć adenoidektomię. Ten zabieg chirurgiczny…