Tania recepta przez internet – w jaki sposób można uzyskać e-receptę?

Tanie recepty online pozwalają na szybkie i wygodne uzyskanie niezbędnych leków, bez konieczności osobistego odwiedzania specjalisty. Z rozwiązania tego korzysta coraz więcej pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą udawać się do stacjonarnego gabinetu lekarskiego. Recepta wystawiana jest w formie elektronicznego kodu, który wystarczy podać farmaceucie podczas wizyty w aptece.

W jaki sposób wystawiane są tanie recepty online?

Tanie recepty online wystawiane są w praktycznie taki sam sposób jak tradycyjne. Podstawową różnicą jest forma, w jakiej odbywa się przepisanie leków. Proces ten przebiega w bardzo intuicyjne i przejrzyście, nie wymaga zakładania żadnego konta na stronie i trwa zaledwie kilka minut. Przed podjęciem decyzji o wystawieniu recepty przez Internet, lekarz musi jedynie otrzymać podstawowe informacje o problemach zdrowotnych pacjenta. Wszystko odbywa się nie tylko szybko i tanio, ale też nie wymaga od pacjenta opuszczania domu.

E-konsultacja lekarska

W najbardziej oczywistych przypadkach lekarz może wydać stosowne zalecenia, praktycznie od razu po uzyskaniu niezbędnych informacji od pacjenta. Kontakt ze specjalistą odbywa się na drodze zdalnej e-konsultacji, która przeprowadzana jest przez Internet lub telefonicznie. Podczas rozmowy lekarz zadaje pacjentowi pytania i zapoznaje się z jego historią leczenia, a następnie podejmuje decyzję o wydaniu recepty elektronicznej. Jeżeli specjalista nie uzna stosowania środków medycznych za zasadne lub określi przeciwwskazania względem ich używania przez pacjenta, może odmówić przepisania leków i przekierować chorego na dodatkowe badania.

Przepisywanie leków online

Jako pacjent musisz wypełnić standardowy formularz medyczny oraz podać niezbędne dane. Kolejnym etapem jest opłata zamówienia. Pacjenci mogą skorzystać z wygodnego systemu PayU, aby zapłacić kartą czy poprzez szybki przelew. Serwisy oferują też płatności za pośrednictwem BLIK-a, GPay czy Apple Pay. PIN niezbędny do zrealizowania recepty uzyskać można już po 5 minutach. Po otrzymaniu kodu e-mailem lub SMS-em wystarczy podać go farmaceucie razem z numerem PESEL, podczas wizyty w aptece. Obecnie taką formę recept akceptują wszystkie apteki, dlatego nie ma problemów z ich realizacją.

Dlaczego warto wybrać tanie recepty online?

Tanie recepty online coraz częściej wypierają tradycyjne rozwiązania. Wynika to z ich licznych zalet, które doceniają pacjenci. Uzyskanie dokumentacji niezbędnej do wykupienia leków jest w takiej formie bardzo komfortowe, ponieważ nie wymaga dojazdu do przychodni i oczekiwania w kolejce. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pacjentów, którzy z uwagi na zły stan zdrowia nie powinni odbywać podróży. Istotną zaletą jest też możliwość uniezależnienia się od godzin funkcjonowania stacjonarnych poradni.

Oszczędność czasu i łatwa dostępność

Uciążliwość rejestrowania się na konsultację lekarską w przychodni wynika z licznych limitów, a także trudności napotykanych podczas nawiązywania kontaktu telefonicznego. Problematyczna jest też konieczność dojazdu na miejsce w ustalonych godzinach, co nierzadko koliduje z innymi obowiązkami pacjenta. Cały proces konsultacji i wystawiania recept odbywa się zdalnie. Pacjent nie traci czasu, ponieważ wszystko przebiega szybciej niż w punktach stacjonarnych. Fizyczne przychodnie medyczne nie tylko mają określone godziny otwarcia, ale też działają jedynie w dni robocze. Z tego względu pacjenci często nie mają możliwości odbycia konsultacji i uzyskania recepty na niezbędne leki w weekendy. Serwisy online funkcjonują 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu usługi oferowane są przez cały czas. Łatwa dostępność wynika również z tego, że realizacja zgłoszeń przebiega bardzo sprawnie. Receptę elektroniczną uzyskać można już w ciągu kilku minut od zgłoszenia.

Wygoda i bezpieczeństwo

System recept elektronicznych jest bardzo wygodny zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Specjalista może uzyskać szybki podgląd niezbędnych danych bezpośrednio w systemie, dzięki czemu uzyskuje wszystkie informacje wymagane do przepisania właściwych leków. Po otrzymaniu zgłoszenia każdy współpracujący z nami lekarz bardzo dokładnie analizuje stan zdrowia i potrzeby pacjenta. Dzięki temu recepty zawsze wystawiane są na najlepiej dobrane środki, z troską o dobro chorego. Niemałą zaletą jest też sama elektroniczna forma recept. Ich zastosowanie niweluje ryzyko zgubienia dokumentu, a także problemów z odczytaniem treści przez farmaceutę oraz wydaniem nieprawidłowych leków.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Laserowe usuwanie blizn – dlaczego warto?

Laserowe usuwanie blizn to metoda polegająca na intensywnej odnowie skóry. Pozbądź się blizn dzięki regeneracyjnym właściwościom lasera.