Tania recepta przez internet – w jaki sposób można uzyskać e-receptę?

Tanie recepty online pozwalają na szybkie i wygodne uzyskanie niezbędnych leków, bez konieczności osobistego odwiedzania specjalisty. Z rozwiązania tego korzysta coraz więcej pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą udawać się do stacjonarnego gabinetu lekarskiego. Recepta wystawiana jest w formie elektronicznego kodu, który wystarczy podać farmaceucie podczas wizyty w aptece. Do zalet oferowanej przez nas usługi należy jej przystępna cena.

W jaki sposób wystawiane są tanie recepty online?

Tanie recepty online wystawiane są w praktycznie taki sam sposób jak tradycyjne. Podstawową różnicą jest forma, w jakiej odbywa się przepisanie leków. Proces ten przebiega w bardzo intuicyjne i przejrzyście, nie wymaga zakładania żadnego konta na stronie i trwa zaledwie kilka minut. Przed podjęciem decyzji o wystawieniu recepty przez Internet, lekarz musi jedynie otrzymać podstawowe informacje o problemach zdrowotnych pacjenta. Wszystko odbywa się nie tylko szybko i tanio, ale też nie wymaga od pacjenta opuszczania domu.

E-konsultacja lekarska

W najbardziej oczywistych przypadkach lekarz może wydać stosowne zalecenia, praktycznie od razu po uzyskaniu niezbędnych informacji od pacjenta. Kontakt ze specjalistą odbywa się na drodze zdalnej e-konsultacji, która przeprowadzana jest przez Internet lub telefonicznie. Podczas rozmowy lekarz zadaje pacjentowi pytania i zapoznaje się z jego historią leczenia, a następnie podejmuje decyzję o wydaniu recepty elektronicznej. Jeżeli specjalista nie uzna stosowania środków medycznych za zasadne lub określi przeciwwskazania względem ich używania przez pacjenta, może odmówić przepisania leków i przekierować chorego na dodatkowe badania.

Przepisywanie leków online

Na naszej stronie nie trzeba zakładać konta oraz do niego logować, aby skorzystać z usług. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne, ponieważ skraca czas całego procesu do minimum. Jako pacjent musisz jedynie wybrać ofertę, wypełnić standardowy formularz medyczny oraz podać niezbędne dane. Kolejnym etapem jest opłata zamówienia. Nasi pacjenci mogą skorzystać z wygodnego systemu PayU, aby zapłacić kartą czy poprzez szybki przelew. Oferujemy też płatności za pośrednictwem BLIK-a, GPay czy Apple Pay. PIN niezbędny do zrealizowania recepty uzyskać można już po 5 minutach. Po otrzymaniu kodu e-mailem lub SMS-em wystarczy podać go farmaceucie razem z numerem PESEL, podczas wizyty w aptece.

Obecnie taką formę recept akceptują wszystkie apteki, dlatego nie ma problemów z ich realizacją. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług na e-lekarz24h.pl!

Dlaczego warto wybrać tanie recepty online?

Tanie recepty online coraz częściej wypierają tradycyjne rozwiązania. Wynika to z ich licznych zalet, które doceniają pacjenci. Uzyskanie dokumentacji niezbędnej do wykupienia leków jest w takiej formie bardzo komfortowe, ponieważ nie wymaga dojazdu do przychodni i oczekiwania w kolejce. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pacjentów, którzy z uwagi na zły stan zdrowia nie powinni odbywać podróży. Istotną zaletą jest też możliwość uniezależnienia się od godzin funkcjonowania stacjonarnych poradni. Z naszych usług skorzystać możesz w dowolnym momencie, ponieważ recepty wystawiane są całodobowo.

Oszczędność czasu i łatwa dostępność

Uciążliwość rejestrowania się na konsultację lekarską w przychodni wynika z licznych limitów, a także trudności napotykanych podczas nawiązywania kontaktu telefonicznego. Problematyczna jest też konieczność dojazdu na miejsce w ustalonych godzinach, co nierzadko koliduje z innymi obowiązkami pacjenta. Na naszej platformie e-lekarz24h.pl cały proces konsultacji i wystawiania recept odbywa się zdalnie. Pacjent nie traci czasu, ponieważ wszystko przebiega szybciej niż w punktach stacjonarnych. Fizyczne przychodnie medyczne nie tylko mają określone godziny otwarcia, ale też działają jedynie w dni robocze. Z tego względu pacjenci często nie mają możliwości odbycia konsultacji i uzyskania recepty na niezbędne leki w weekendy. Nasz serwis funkcjonuje 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu usługi oferowane są przez cały czas. Łatwa dostępność wynika również z tego, że realizacja zgłoszeń przebiega bardzo sprawnie. Receptę elektroniczną uzyskać można już w ciągu kilku minut od zgłoszenia.

Wygoda i bezpieczeństwo

System recept elektronicznych jest bardzo wygodny zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Specjalista może uzyskać szybki podgląd niezbędnych danych bezpośrednio w systemie, dzięki czemu uzyskuje wszystkie informacje wymagane do przepisania właściwych leków. Po otrzymaniu zgłoszenia każdy współpracujący z nami lekarz bardzo dokładnie analizuje stan zdrowia i potrzeby pacjenta. Dzięki temu recepty zawsze wystawiane są na najlepiej dobrane środki, z troską o dobro chorego. Niemałą zaletą jest też sama elektroniczna forma recept. Ich zastosowanie niweluje ryzyko zgubienia dokumentu, a także problemów z odczytaniem treści przez farmaceutę oraz wydaniem nieprawidłowych leków.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Suchy sutek - przyczyny i leczenie
Czytaj Dalej

Suchy sutek – przyczyny i leczenie

Posiadanie suchego sutka jest niewygodnym problemem. W tym artykule, Alyssa Dweck, praktykujący ginekolog w Westchester County, Nowy Jork,…